CO JE KŘEMELINA?

Křemelina Purelife® je 100% přírodní produkt. Jejím zdrojem je sypká sedimentární hornina, která vznikla z planktonu v oceánech nebo sladkovodních jezerech, konkrétně ze zkamenělých pozůstatků schránek jednobuněčných řas rozsivek. Tyto malé organismy tvořící plankton se po tisíciletí ukládaly na dně oceánů i sladkovodních jezer, aby se následně staly přirozenou součástí půdních usazenin. Tento proces se odehrával zhruba v období Jury před 145 až 190 miliony lety.

Na Zemi dnes existuje velké množství míst, kde se křemelina těží. Jen z některých sladkovodních nalezišť lze však po následné úpravě křemelinu konzumovat člověkem. Křemelina PureLife® pochází z mimořádně kvalitního ložiska sladkovodního původu, ze kterého se šetrnými procesy získává její nejčistší možná forma v podobě velice jemného prášku bílé barvy.

Křemelina na první pohled vypadá jako jemný prášek. Nicméně pod mikroskopem jsou vidět zbytky jednotlivých schránek rozsivek, které mají válcovitý tvar s ostrými hranami a pórovitým povrchem s velkým množstvím otvorů. Díky tomuto specifickému tvaru schránek rozsivek a jejich tvrdosti má konzumace křemeliny jedinečné účinky na celkové zdraví člověka, hlavně na očistu jeho trávicího ústrojí.

Křemelina Purelife® obsahuje až 90% přírodního oxidu křemičitého SiO2, který je organickým zdrojem rostlinného křemíku – základního stavebního kamene, jehož doplňování je vysoce žádoucí pro správný vývoj a fungování našeho organismu. Křemelina dále obsahuje 28 základních minerálů a stopových prvků jako například vápník, hořčík, draslík, sodík, zinek, měď, železo, stříbro, molybden, fosfor, chrom a další.

Křemelina Purelife® je speciálně upravená pro konzumaci člověkem nebo zvířaty a zaručuje nejlepší možné působení a vstřebatelnost v lidském těle.

JAK KŘEMELINA PŮSOBÍ V ORGANISMU?

vyživuje tělo

Díky užívání křemeliny se do těla dostane tolik potřebný křemík, který je podle některých vědců jedním z nejdůležitějších prvků pro lidské zdraví. Dále křemelina Purelife® obsahuje 28 přirozeně se vyskytujících minerálů a stopových prvků, které jsou důležité pro správný vývoj člověka.

pohlcuje nečistoty

Užívání křemeliny je jedním z nejlepších způsobů pročištění trávicího ústrojí a odstranění toxinů a dalších parazitů ze střev. Křemelina dokáže pročistit trávicí ústrojí díky svým absorbčním vlastnostem a svému tvaru. Pod mikroskopem jsou vidět její ostré hrany, které jsou tak malé, že člověku neublíží, ale dokáží odstranit ze stěn tenkého i tlustého střeva usazené toxiny, viry, plísně, parazity a nežádoucí bakterie. Tyto škodlivé látky jsou pak zachyceny v pórovitém povrchu křemeliny a vyloučeny pomocí střev z těla ven. Tato vlastnost křemeliny umožňuje pročištění trávicího ústrojí člověka a zvyšuje účinnost trávení.

čistí organismus 

Jak křemelina prochází tenkým a tlustým střevem, miliony ostrých a tvrdých hran křemelinových zrn obrušují stěny střev a zbavují je všech nečistot a usazenin. Výsledkem jsou čistá a zdravější střeva již za několik měsíců. 

POZITIVNÍ ÚČINKY UŽÍVÁNÍ KŘEMELINY

pomáhá při hubnutí

Křemelina pomáhá lidem zhubnout tím, že stimuluje metabolismus, který pak pracuje mnohem výkonněji. Pokud jsou tlusté střevo a trávicí trakt znečištěné, lidé také musí více jíst, aby získali živiny pro své orgány. Křemelina čistí tlusté střevo a trávicí trakt, které díky tomu tráví potravu mnohem efektivněji. Člověk pak při menším příjmu potravy získá stejně množství živin potřebných ke správné činnosti organismu. Díky čistým a správně fungujícím střevům se také všechny škodlivé a nepotřebné látky z těla snáze vyloučí. K optimální výživě našeho organismu při procesu hubnutí pomáhá i zvýšený obsah minerálů a stopových prvků v křemelině.

zlepšuje kvalitu a vzhled vlasů, nehtů a pokožky

Z křemeliny se do těla vstřebává křemík, který je často nazýván minerálem krásy. V křemelině je křemík obsažen ve formě oxidu křemičitého, který je významnou složkou kolagenu, který má zásadní vliv na kvalitu, pružnost a pevnost vlasů, nehtů a pokožky. Má-li tělo dostatek křemíku, má i dostatek kolagenu. V průběhu stárnutí se množství křemíku v těle zmenšuje, což snižuje schopnost tvorby kolagenu. Výsledkem je zhoršená kvalita a vzhled vlasů, nehtů a pokožky. Díky pravidelnému užívání křemeliny má tělo dostatečný přísun křemíku, který pomáhá udržet naše vlasy, nehty a pokožku krásné a zdravé. Užívání křemeliny může pomoci například v případech zhoršeného stavu pokožky, vypadávání vlasů nebo lámavosti nehtů.

zabraňuje procesům stárnutí

Křemelina obsahuje velké množství křemíku, který je známý jako jeden z nejvíce účinných minerálů pozitivně ovlivňujících procesy stárnutí. Křemík zesiluje stavbu kostí a zubů a pomáhá udržet klouby, šlachy a chrupavky zdravé a silné. Pozitivně tak působí na celý náš pohybový aparát. Díky zlepšení pružnosti kloubů pomáhá při revmatismu. Křemík je také důležitý při tvorbě kolagenu, který pomáhá udržet zdravé a pružné cévy a má i pozitivní vliv na vzhled a kvalitu pokožky, vlasů a nehtů, kterým dodává pevnost, pružnost a mladistvý vzhled.

pomáhá při poraněních

Křemík obsažený v křemelině spolu s vápníkem a hořčíkem přispívá ke stavbě pevných kostí a je jedním za základních stavebních kamenů svalových tkání. Pomáhá také udržet naše klouby, šlachy a chrupavky zdravé a silné. Působí tak preventivně proti svalovým, kostním a kloubním poraněním. V případě poranění pomáhá hojení ran, urychluje hojení zlomenin a snižuje zjizvení v místě lomu. Má vysoké protizánětlivé a desinfekční účinky.

VNĚJŠÍ POUŽITÍ

Křemelina PureLife® je díky svým vlastnostem vhodná pro vnitřní i vnější použití. Některé možnosti vnějšího použití jsou například:

příprava pleťové masky

Jednoduše smíchejte křemelinu s vodou v takovém poměru, aby vznikla pasta. Tuto pastu naneste kruhovými pohyby na obličej tak, aby jemně čistila pokožku a obličej byl úplně pokrytý pastou. Nechte působit 2-3 minuty a pak pastu smyjte vodou. Vaše pleť bude čistější a hladší.

přísada do zubní pasty

Trochu křemeliny přidejte ke své zubní pastě a vyčistěte si zuby kartáčkem obvyklým způsobem. Výsledkem jsou čistější a bělejší zuby a zdravější dásně.

přísada do koupele

Z křemeliny je možné si udělat očistnou a omlazovací koupel. Přidejte 2-4 odměrky do vany s vodou a nechte působit na vaše tělo aspoň 10 minut. Pro zvýšení účinku můžete přidat 3 lžičky prášku vitamínu C. Pokožka těla se stane čistější, pružnější a pevnější.

další použití

Křemelinu Purelife lze také použít u domácích mazlíčků a hospodářských zvířat na obohacení stravy, zlepšení fyzické kondice, doplnění minerálů a šetrné zbavení parazitů.