Nopal - zdravé hubnutí a odolnost proti stresu

O hubnutí a zdravém hubnutí se již napsalo mnoho článků a knih. Většinou se doporučuje vyvážený a zdravý jídelníček a trocha toho pohybu navíc. Podotýkám pravidelného pohybu.

Jednou z věcí, která vám může ve vaší snaze zhubnout výrazně pomoci, je pravidelné užívání Nopálu zdravýden® v podobě rostlinného nápoje.

Nopál je rostlina z kaktusovité čeledi Opuntia. Pěstuje se převážně v Mexiku a jeho konzumace má blahodárný účinek na celkové zdraví člověka. Jsou však oblasti, ve kterých je doslova nedostižný.

Jedním z jeho výborných vlastností je, že významně napomáhá hubnutí, působí proti celulitidě.

A jak vlastně funguje?

Nopál zdravýden® díky svému složení zachycuje cukry a částečně i tuky obsažené v potravě a snižuje tak možnost jejich využití organismem. Pozitivně tak ovlivňuje vstřebávání cukrů a tuků v trávicím traktu a tím dokáže snížit energetickou hodnotu přijímaných potravin. Vysoký obsah vlákniny navíc podporuje pocit nasycení. Celkově tedy konzumace nopálu zvyšuje pocit sytosti, snižuje chuť k jídlu a chuť na sladkosti. Díky vysokému obsahu vitamínů (A, B1, B2, B3, B5, B6, B12 a C), minerálů (vápník, hořčík, sodík, draslík, železo) a dalších důležitých živin netrpíte při hubnutí podvýživou a nadměrnou únavou a mnohem lépe budete snášet pohybovou i psychickou zátěž.

V případě pomoci při léčbě cukrovky nopál účinně upravuje a snižuje hladinu cukru v krvi. Dále také snižuje hladinu cholesterolu v krvi a předchází tak riziku cévních onemocnění.

Pokud však netrpíte ani jedním z výše uvedených problémů, i tak pro vás pití nopálu může být výhodné. Díky obsahu vitamínů, minerálů a dalších látek se zvyšuje imunita a ochrana těla před civilizačními nemocemi. Nopál také zvyšuje odolnost vůči stresu, snižuje pocity úzkostí a zmírňuje depresi. Pozitivně upravuje vylučování žaludečních šťáv, a proto pomáhá i při léčbě žaludečních a trávicích problémů.

Jak vidíte, nopál je vskutku jedinečná rostlina se širokým spektrem blahodárných účinků pro náš organismus. Ke konzumaci se doporučuje 1-2 čajové lžičky rozmíchané v 200-250ml vody nebo džusu nejlépe 20min před hlavními jídly snídaní, obědem a večeří. Nápoj z nopálu má velice nízkou kalorickou hodnotu a jeho pitím do těla dokážete dostat i tolik potřebné tekutiny, které jsou sami o sobě potřebné pro zachování důležitých funkcí vašeho těla.

nopal.jpg

Nopal 330gNopal 180 kapslí